Nasza Okolica

Zasób 2

Rozrywka

Odległość - 1 km

Latarnia Morska Rozewie

Latarnia na Przylądku Rozewie to najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu. W jej wnętrzu znajduje się małe muzeum, posiadające w swych zbiorach modele polskich latarń morskich oraz pamiątki po Stefanie Żeromskim.

Cennik: normalny – 10 zł, ulgowy* – 7 zł, Karta Dużej Rodziny: normalny – 9 zł. ulgowy – 6,30 zł.

Odległość -7 km

Ocean Park Władysławowo

Ocean Park we Władysławowie pozwala na przejście się po dnie oceanu i spotkanie z wielorybami, rekinami, żółwiami olbrzymimi, delfinami, orkami, oraz czterdziestką innych zwierząt morskich i oceanicznych. Ekspozycja została przygotowana przy zachowaniu naturalnych rozmiarów i szczegółów budowy wszystkich zgromadzonych okazów.

Cennik: Bilet normalny: 39 zł Bilet grupowy (min. 20 osób): 29 zł

Odległość -1 km

Lisi Jar Jastrzębia Góra

Lisi Jar to wąwóz, który ciągnie się wąskim pasem do samej plaży, znajduje się na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego pomiędzy Jastrzębią Górą a Rozewiem. Wąwóz powstał wiele wieków temu kiedyś miał ok. 10 km długości, jednak niszczycielskie działanie morza sprawiło, że dziś ma tylko 350 m długości.

Odległość - 3,5 km

Tor rowerowy w chłapowie

kolarze szukający bardziej ekstremalnych rowerowych doznań mogą korzystać z przebudowanych ścieżek terenowych dostosowanych do standardów zrównoważonych tras rowerowych typu „singletrack”, znajdujących się pomiędzy drogą wojewódzką nr 215 a boiskiem Klifu Chłapowo

Wstęp wolny

Odległość -65 km

Gdańsk i Jarmark św. Dominika

Obok jednej z najbardziej znanych latarni morskich w Rozewiu stoi druga wieża, która była nieczynna przez 112 lat. W majówkę 2022 została ponownie otwarta

Cena biletu 

Normalny 10 zł

Ulgowy 7 zł

Odległość - 1,5 km

Motylarnia w rozewiu

Motylarnia pod Latarnią Morską w Rozewiu to obiekt, gdzie żyją motyle egzotyczne, które swobodnie latają między zwiedzającymi.
To miejsce stworzone z pasją. To wyjątkowe doświadczenia i ciekawe wspomnienia dla wszystkich odwiedzających nasze motyle.
U nas pogoda tropikalna gwarantowana! Ubierz się kolorowo i lekko, a może motyle zaszczycą Cię i przysiądą na Twoim ramieniu

Cennik:

https://motylarnia-rozewie.pl/

Odległość - 40 km

Fokarium Na helu

Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego – fokarium stanowiące część placówki naukowo-badawczej – Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego znajdujące się w Helu przy Bulwarze Nadmorskim.

Cennik: 5 zł/ osoba

Odległość -65 km

Gdańsk i Jarmark św. Dominika

Jarmark św. Dominika – cykliczna impreza handlowo-kulturalna, która co roku w sierpniu odbywa się w Gdańsku na Głównym Mieście. Jest to obok Weihnachtsmarkt i Oktoberfest największa tego typu impreza plenerowa w Europie.

Odległość - 40 km

Muzuem Obrony Wybrzeża Hel

We wnętrzach obiektów muzeum znajduje się ponad 15 stałych wystaw oraz liczne eksponaty nawiązujące do historii militarnej Rejonu Umocnionego Hel – wsławionego 32 dniami obrony w 1939 roku – i Polskiej Marynarki Wojennej. Więcej szczegółów na stronie:

Cennik:

https://www.helmuzeum.pl/pl/zwiedzanie/ceny-biletow

Zasób 2

Gastronomia

Odległość - 1 km

Dom Whisky Jastrzębia Góra

To miejsce ciężko opisać jest słowami! Jeżeli interesujesz się whisky, to miejsce jest obowiązkowe do odwiedzin. Do wyboru setki o ile nie tysiące butelek z „wodą życia”. Wygląd na zewnątrz jak i w środku robi ogromne wrażenie. Dwa piętra, drewniane stoliki, skórzane fotele, zdjęcia destylarni, cygara i jeleń z Glenfiddich przed wejściem zostają w pamięci 🙂 Ponad to pełen profesjonalizm barmana, który w szkockim kilcie, polewa zamówioną whisky. W miłym tonie można wymienić z Nim kilka zdań o destylatach z różnych regionów Szkocji. Warto wspomnieć o ogromnym barze na zewnątrz, gdzie można zamósić świetne drinki. Na miejscu działa sklep, gdzie można zakupić kilka dobrych butelek, cygara lub pamiątkowy kieliszek

Odległość - 1 km

U Rybaka Jastrzębia Góra

Zdecydowanie polecamy! Duże porcje, smaczne jedzenie, miła obsługa, jedynie ceny zdają się być trochę wygórowane na tle innych obiektów gastronomicznych w tej okolicy. Nie mniej jednak ciepła atmosfera i ładne wnętrza to wynagradzają!

Odległość - 11 km

Lody marko władysławowo/jastrzębia góra

Lody Marko –  rodzinna firma z tradycjami, założona w 1993 roku. Od ponad dwudziestu lat zajmują się produkcją lodów rzemieślniczych z najwyższej jakości komponentów i mają niepowtarzalny smak. Mniam!

Odległość - 1 km

Restauracja Promenada Jastrzębia Góra

Szukają Państwo miejsca, gdzie można dobrze zjeść, miło spędzić czas w wyjątkowej atmosferze i nie wydać fortuny? Zapraszamy codziennie na wyśmienite dania obiadowe, najlepszą pizzę w Jastrzębiej Górze oraz pyszne lody, ciasta i gofry z naszej kawiarni. Wszystko w atrakcyjnych cenach! Sprawdźcie Państwo sami!

Odległość - 7 km

FISMOR Władysławowo

Oprócz smażonej rybki, można zakupić wyroby garmażeryjne, śledziki w różnej postaci- z algami, warzywami, w sosie salsa itp, jak i również pyszną pastę z makreli oraz specjalność lokalu- tatar z łososia 🙂 Można zjeść na miejscu lub zapakują je dla Państwa na wynos.

Odległość - 1 km

Kapitan Burger Jastrzębia Góra

Najlepszy burger jaki kiedykolwiek jadłam! Super bułka, mięsko 100% wołowina – czuć bez dwóch zdań. Jedynie może brakuje m i trochę klimatu w samym lokalu ale zdecydowanie smak burgerów wynagradza wszystko 👍Mniam!